Rzeczoznawca samochodowy Zielona Góra

23 maja 2022 | Bez kategorii


rzeczoznawca samochodowy zielona góra

Wypadki kraksy, samochody, szkody. A potem wyceny wartości pojazdów i staranie o odszkodowania. Firma ubezpieczeniowa zaniża koszty, które ponosisz w związku ze zdarzeniem? Pomogę. Jak? Swoją wiedzą i doświadczaniem. A mogę śmiało powiedzieć, że fachowców z taką praktyką jak ja w Zielonej Górze po prostu nie ma! Skąd ta pewność? Bo trudno o rzeczoznawcę samochodowego, który był z każdej strony procesu odszkodowawczego.

Rzeczoznawca samochodowy. Zielona Góra nie ma takiego drugiego!

Zanim zostałem rzeczoznawcą samochodowym przez około 12 lat zdobywałem wiedzę i doświadczenie w PZU S.A. w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych, co oznacza, że wiem, jak pracują firmy ubezpieczeniowe. W międzyczasie udało mi się uzyskać uprawnienia niezależnego rzeczoznawcy samochodowego PZM-ot. To z kolei oznacza, że umiem rzetelnie i niezależnie wycenić szkodę i wiem jak robić wyceny wartości pojazdów. Mając już odpowiednią wiedzę, uprawienia i przede wszystkim doświadczenie postanowiłem, że założę firmę LANGNER ODSZKODOWANIA. I tak oto od lat pomagam w otrzymaniu należnego odszkodowania. Należnego, to znaczy takiego, jakie powinno być wypłacone z uwagi na szkodę, która dotknęła poszkodowanego, a nie takiego (często zaniżonego) jakie chciałaby wypłacić firma odszkodowawcza. A przy tym zapewniam pełen profesjonalizm.

Rzeczoznawca samochodowy z Zielonej Góry działa skutecznie

Jak działam? W pierwszej kolejności wykonuję szybką analizę sprawy klienta, zabezpieczam odpowiednie dokumenty, w tym akta szkody pojazdów, maszyn i urządzeń. Przygotowuję kosztorys naprawy lub wycenę wartości a następnie negocjuję warunki z firmą ubezpieczeniową, tak by w krótkim czasie i bez procesu sądowego uzyskać wyższą (właściwą) kwotę odszkodowania. Nie bez znaczenia w całym procesie jest dobra znajomość zasad i warunków a także specyfiki działania konkretnej firmy ubezpieczeniowej. Bez odpowiedniej wiedzy, nawet bardzo wysoki kosztorys kosztów naprawy czy wycena wartości samochodu, nie daje gwarancji, że nie zostaną odrzucone przez firmę ubezpieczeniową. A ja, jako rzeczoznawca samochodowy i były pracownik firmy ubezpieczeniowej, taką wiedzę mam. Do tego dzięki licznym kontaktom cały proces przeprowadzam sprawnie, oszczędzając przy tym czas, nerwy i pieniądze klienta.

Rzeczoznawca samochodowy z Zielonej Góry. Wiem, jak uzyskać wyższe odszkodowanie

Co powinien zrobić rzeczoznawca samochodowy w procesie starania się o właściwą wypłatę odszkodowania? Przede wszystkim musi wystąpić do firmy ubezpieczeniowej po odpowiednie dokumenty z akt szkody i poddać je dokładnej analizie. Jeśli zachodzi taka potrzeba dokonuje się także oględzin uszkodzonego samochodu lub pojazdu. Kolejnym etapem są jest przygotowanie kosztorysu, ale (co ważne!) w oparciu o zasady obowiązujące w danej firmie ubezpieczeniowej.

Kosztorysy naprawy

Kosztorysy napraw jest ważnym dokumentem. Na jego podstawie ubezpieczyciel określa wysokość odszkodowania. Często jednak wycena maszyn, pojazdów przedstawiona przez ubezpieczyciela jest zaniżona. Ale od tego jest właśnie niezależne rzeczoznawstwo samochodowe, które w oparciu o wyceny samochodów i ich wartości przygotowuje odpowiedni kosztorys. Często Pomocne w prawidłowej wycenie szkody może być Stowarzyszanie Rzeczoznawców Techniki samochodowej i Ruchu Drogowego zrzeszające specjalistów z branży motoryzacyjnej.

kosztorys naprawy i wycena maszyn

A teraz przedstawmy argumenty

Kontakt z firmą ubezpieczeniową poprzedza przygotowanie odpowiednich argumentów dostosowanych do zasad panujących u danego ubezpieczyciela w oparciu o wiedzę z zakresu techniki samochodowej i ruchu. Odpowiednie uzasadnienie i prawidłowo wykonana wycena jest kluczowa dla szybkiego (bez sądu) zakończenia sprawy. Końcowym etapem są negocjacje z firmą ubezpieczeniową i uzyskanie wyższej kwoty odszkodowania. Taki rezultat osiągnie dobry rzeczoznawca samochodowy. Zielona Góra może na mnie liczyć i mój pełen profesjonalizm!

Drogi kliencie – jeżeli skorzystasz z moich usług uzyskasz :

  1. Szybką i bezpłatna analizę Twojej sprawy
  2. Uzyskanie wypłaty wyższej kwoty odszkodowania (bez sądu) od firmy ubezpieczeniowej
  3. Kosztorys napraw, wyceny wartości pojazdów, wyceny samochodów oraz innych maszyn i urządzeń